Популярне

Дорога громадо!

Світила сучасної психології стверджують: не всі залежності, притаманні людині, можуть бути шкідливими.  

Світила сучасної психології стверджують: не всі залежності, притаманні людині, можуть бути шкідливими. Ми звикли до стандартного значення слова "залежність", і незмінно трактуємо його як щось негативне, а в головах наших одразу постають образи замучених, зламаних, одиноких та викинутих на берег людей. Людей, що - не усвідомлюючи свого плачевного становища - освітлюють темноту свого життя короткими спалахами інтенсивного задоволення, переносяться на мить до уявного світу, барвистого, теплого та комфортного, проте зовсім не дотичного до реальності.
А ще залежність фізіологічна часто йде рука об руку із залежністю психіки - від повторюваних стимулів, що їх в достатку підкидає нам сучасний світ. Легіони та орди "песиків Павлова" щоранку, ледь розкривши заспані оченята, логіняться у 2-3 соціальні мережі, провокуючи в себе відомий професору рефлекс при читанні нових повідомлень. Увечорі, прийшовши додому, багато хто винагороджує себе за стресовий день не тільки стандартною вже дозою алкоголю та надмірною порцією їжі, але й відключенням свідомості, що миттєво настає при перших кадрах "Обручки".
Люди залежать від чужих думок та оцінок, від магнітних заворушень, від озонової діри, від рівня тестостерону в організмі... І вчені одностайні у своїй думці - ситуація навряд чи зміниться аж до наступного витку еволюції.
Але вони також наголошують: бувають й інші залежності - позитивні. Наприклад, батьки можуть без шкоди для здоров’я залежати від щасливої усмішки своєї дитини. Вчитель може мати залежність від вогників, що запалюються в розумних очах його учнів під час лекції. Естрадний виконавець отримує приплив ендорфінів від лісу рук, піднятих назустріч його пісням. Ритми двох закоханих сердець, що б’ються в унісон - теж взаємозалежні.
Ми бажаємо вам ПРАВИЛЬНИХ залежностей. Таких, від яких вам стане світло, тепло, затишно в душі. Таких, від яких вам ніколи не захочеться позбавитись.
Зі святом Незалежності, дорогі друзі та колеги! 

С. Алілуйко
Всі статті автора

Колонка

Якщо ви помітили помилку, будь ласка, виділіть неправильний текст та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо, що робите нас кращими.


Коментарі

Будь ласка, не пишіть повідомлення, що містять образливі і нецензурні вислови, заклики до міжрелігійної, міжнаціональної та міжрасової ворожнечі. Такі коментарі будуть видалені.


Вибір редакції

Бер
27
У чому різниця між просеко та шампанським

Просеко та шампанське — два популярних види ігристих вин, які часто асоціюються зі святковими подіями та особливими випадками. Мають спільні характеристики, які роблять їх досить схожими, але водночас різними. Кожен напій може похвалитися власними особливостями.

Бер
18
Наукова установа в Тернополі проводить збір книг для Херсону

З нагоди відзначення 210-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка та з метою поповнення бібліотечних фондів, формування книжкових поличок в укриттях та наповнити книжкові полиці в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара.

Лют
19
Які перспективи освіти в Україні в майбутньому?

Мати можливість планувати далі, аніж на наступні декілька місяців – це велика розкіш для середньостатистичного українця, який перебуває в режимі виживання, боротьби та невизначеності. Але є багато соціальних сфер, які під впливом війни починають змінюватися вже сьогодні. І чи будемо ми готові до нових реалій, коли ці зміни заведуть нас у глухий кут і вимагатимуть термінових реформ? Наприклад, яким ви бачите майбутнє української освіти, яка напряму залежить від народжуваності дітей? В 2000-х роках ми досягли відносної стабільності у своєму економічному та політичному розвитку. Саме завдяки цьому внормувалося і питання народжуваності. З ростом рівня життя зросла і народжуваність, яка в 2012 році досягла позначки в 520 тисяч немовлят.

Реклама

НОВІ КОМЕНТАРІ


parkovka.ua

Зроблено web-студією